Rozwój osobisty i zawodowy

Jeśli poszukujesz wsparcia w samorozwoju, w rozwiązaniu życiowych problemów, czy świadomym rodzicielstwie tu znajdziesz ofertę dla siebie.

Centrum zaprasza do współpracy wszystkie osoby, które w poszukiwaniu ścieżek własnego samorozwoju chcą wziąć pod uwagę współczesną wiedzę psychologiczną na temat tego, co może uczynić nasze życie pełnym i szczęśliwym.

W psychologii badania dotyczące czynników i mechanizmów warunkujących dobrą jakość życia rozwijają się tak prężnie, że w początkach obecnego wieku wyłonił się nowy, dedykowany właśnie temu – nurt badań i praktyki psychologicznej zwany psychologią pozytywną.

Tym z Państwa, którzy zechcą we współpracy z nami odkrywać nowe sposoby dobrego życia i pielęgnować stare, oferujemy:

  • Konsultacje indywidualne, podczas których wspólnie z klinicystą można rozważyć sposoby planowania i realizowania praktyk nastawionych na budowanie dobrej jakości życia, dopasowanych do osobistych możliwości i preferencji klienta.
  • Psychoterapię, która w tym kontekście wykorzystywana jest jako narzędzie wzmacniania możliwości doświadczania samego siebie i własnego życia w pozytywny sposób, a nie jako metoda leczenia zaburzeń.
  • Treningi grupowe – nastawione na rozwijanie i ćwiczenie różnych kompetencji psychologicznych istotnych dla jakości życia człowieka.

Zespół Centrum

Warto wiedzieć

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Psychoterapia szyta na miarę

Kiedyś psychoterapeuci wiedzę o tym, co jest dla kogo dobre wynosili z teorii. Różne teorie oferowały różne recepty na to, jak pomagać ludziom i stymulować wewnętrzny rozwój człowieka. Teraz mamy też wyniki badań empirycznych, które pomagają w uporządkowaniu wiedzy o tym, jaka pomoc dla kogo będzie najbardziej efektywna. Znaczenie ma,...

Read more

Jak okiełznać czterolatka?

– Mamo, nudzi mi się! – Olek podchodzi do rozmawiającej przez telefon Asi, łapie ją za rękę i ciągnie do siebie.– Nie przeszkadzaj mi teraz, nie widzisz, że rozmawiam z ciocią? – Asia próbuje wyplątać swoją dłoń z uchwytu synka. – Idź i się pobaw. Wymyśl coś sobie, inteligentne dzieci...

Read more

Skąd się biorą dziecięce lęki? (Podpowia…

Czego boją się dzieci: Lęk to naturalna reakcja, która chroni dziecko przed różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. W toku rozwoju dziecko doświadcza różnego rodzaju lęków, charakterystycznych dla wieku. Większość z nich zanika wraz z tym jak dziecko uczy się czego może się spodziewać w różnych sytuacjach i jak sobie z tym radzić. Niemowlę boi...

Read more

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju (APCIR) SWPS to nowoczesny ośrodek, w skład którego wchodzi placówka medyczna świadcząca pomoc psychologiczną oraz ośrodek szkoleniowy-rozwojowy.  Świadczymy usługi psychologiczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki ścisłej współpracy z Wydziałem Psychologii SWPS - nasi pracownicy mają bieżący dostęp do najnowszej naukowej wiedzy z...

Read more